A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

Новини

Лептоспіроз – небезпечна хвороба для людини і тварин

Основним резервуаром лептоспірозної інфекції у природі є різні види дрібних ссавців. У першу чергу небезпеку для людини і свійських тварин становлять пацюки та миші, які в основному хворіють без клінічних ознак та є носіями збудника все своє життя. Вони можуть поширювати лептоспіроз, забруднюючи навколишнє середовище сечею та через укуси людей чи тварин. Останні можуть також заразитися вживаючи їжу забруднену екскрементами гризунів або під час обнюхування чи облизування забруднених лептоспірами предметів. Особливу небезпеку в зараженні можуть становити водойми з стоячою водою, болотисті місця, де мешкають пацюки і миші та забруднюють їх своїми виділеннями. Часто зараження людей відбувається у присадибних господарствах, коли господарі наповнюють ємкості для поливу рослин, а пацюки та миші можуть забруднити воду. Захворювання передається людині внаслідок контакту з такою водою через подряпини шкіри, тріщини, рани або через слизові оболонки.

12:52 15.09.2023

Ботулізм

Ботулізм – важке токсичне інфекційне захворювання, в результаті якого вражається нервова система. Важка форма хвороби може призвести до летального результату.

12:55 13.09.2023

Чи має одразу виписувати сімейний лікар е-рецепт на "Доступні ліки"?

Одразу призначити “Доступні ліки” та виписати рецепт сімейний лікар зможе тільки пацієнтам з діагнозом серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень.

15:56 12.09.2023

Електронний рецепт (е-рецепт)

Електронний рецепт (е-рецепт) дозволяє пацієнту не тільки отримати потрібні ліки в зручний спосіб, а й допомагає лікарю більш ефективно призначати лікування.

14:40 01.09.2023

Аналізи

Понад 36,6 млн е-направлень на аналізи у 2023 році виписали лікарі для пацієнтів за Програмою медичних гарантій. Понад 26 млн е-направлень виконані, і це означає, що пацієнти пройшли лабораторну діагностику. Попри це, залишається багато міфів, що всі аналізи - платні, платні аналізи для медогляду дітей. Інший міф стосується того, пацієнти вважають, що лікар має виписати е-направлення на всі аналізи, які вони хочуть зробити. Наголошуємо: вся ця інформація не відповідає дійсності.

23:44 28.08.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень