A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

Яка у Первомайській громаді ситуація із вакцинами та куди ВПО звертатися по щеплення

Дата: 11.04.2024 22:25
Кількість переглядів: 47

Фото без описуЯка наразі ситуація у Первомайські громаді із наявністю вакцин та проведенням щеплень від вакцинокерованих інфекцій? Куди звернутися переселенцям у Первомайську, щоб отримати щеплення? Про це журналістці Гард.City розповіла заступниця головного лікаря КП «ПМЦПМСД» з материнства та дитинства Людмила Соловей.

Людина, що переїхала, може звернутися у будь-яку з амбулаторій до сімейного лікаря

 

— Зараз у місті багато переселенців. Куди звертатися людям, які приїхали у незнайоме місто, якщо їм потрібно зробити планове щеплення?

— Ми ведемо облік, у нас нараховується десь близько семи тисяч переселенців, із них близько двох тисяч дітей. Якщо людина хоче зробити щеплення, вона приходить у будь-яку амбулаторію, яка розміщена близько до її місця проживання, у нас таких амбулаторій 11, і з’ясовує з приводу проведення щеплення. Вакцини у наявності у нас є всі, крім ОПВ (поліомієліт). ОПВ немає взагалі по Миколаївській області на даний момент. Вона періодично з’являється, але у невеликій кількості.

— Тобто, кому підійшов час вакцинуватися від поліомієліту, потрібно чекати, доки з’явиться вакцина?

— Так, потрібно чекати. На даний момент немає тільки ОПВ, а всі інші вакцини в наявності.

Кабінет щепленьАвтор: Юлія Савва

Отже, людина приходить, звертається в амбулаторію до будь-якого сімейного лікаря, і лікар скерує її на щеплення. З’ясує анамнез, подивиться, якщо людина заключила декларацію десь в іншому місті, — зараз всі щеплення вносяться в систему. Після з’ясування анамнезу щеплень здійснюється те щеплення, на яке доросла людина чи дитина підлягає. Якщо немає відомостей про щеплення, то ми продовжуємо щеплювати за віком. Припустимо, дитині шість — шість з половиною років, а мама каже, що до 5 років щеплювалися за віком, а потім, у зв’язку з переїздом, не робили щеплення. То лікар з’ясовує, яке потрібно зробити щеплення за віком.

Якщо людина переїхала на тривалий час, ми пропонуємо заключити декларацію із сімейним лікарем. Якщо людина не погоджується, то ми робимо щеплення, навіть якщо немає декларації.

Для проведення планових щеплень наявність декларації необов’язкова.

 

— А чи потрібні такій людині якісь документи?

— Якщо є — амбулаторна картка, хоча зараз всі записи про щеплення є в електронній системі. Якщо з тої чи іншої причини не було змоги принести картку, особливо, якщо люди з тимчасово окупованих територій, то ми з’ясовуємо анамнез, дивимося в систему, або в паперові носії, і лікар ухвалює рішення. Можна і без документів.

Люди переважно із розумінням ставляться до щеплень

— Як люди ставляться до щеплень: приходять, вакцинуються, чи є такі, хто відмовляється?


— Вакцинуються, із розумінням ставляться. Є, звісно, і відмовники, але їх небагато. Лікар доводиться необхідність проведення щеплення, ризики непроведення щеплень — чим людина може захворіти, якщо не щеплена. Наприклад, правець, — якщо людина не щеплена отримує травму і потрапляє інфекція в рану, правцева паличка, — то це невиліковно, людина може померти. Це ми роз’яснюємо і доводимо.

— Тож дорослі люди також до вас приходять вакцинуватися?

— Так, і дорослі розуміють, що їм потрібна вакцинація. Не завжди, але ми переконуємо у необхідності.

— Були такі випадки, що людина не хотіла щеплюватися, але лікарі її переконали?

— Звичайно. Людина якщо отримує травму, то їй вже дітися нема куди, вона вже вимушена робити щеплення від правця. Бо, якщо вона цього не зробить, то може померти від хвороби. Тому переконуємо.

— Від яких вакцин люди частіше відмовляються?

— Якщо відмовник, то він від всього відмовник. Нема такого, що цю вакцину буду робити, а цю не буду.

Яка ситуація у Первомайській громаді щодо кору

Нещодавно ми писали про кір і про те, як первомайцям досягти колективного імунітету проти цієї хвороби.

— Яка ситуація в Первомайській громаді щодо кору?

— Давно не реєструвалися випадки. У 2024 році не було зареєстровано випадків кору, і в 2023-му році також не було зареєстровано. У нас була національна програма із проведення щеплень, тому що були випадки захворювання по Україні. Ми всіх дітей переглядали за списками, у кого з тої чи іншої причини не було щеплення проти кору, ми всіх запрошували і щеплювали. Навіть ті люди, котрі виїхали за кордон у зв’язку із повномасштабним вторгненням, ми по вайберу чи іншим способом з’ясовували наявність щеплення і вносили в систему.

Як проводити щеплення людям, котрі виїхали за кордон

— Як бути українцям за кордоном, яким потрібно робити щеплення?

— Вони мають там укласти угоду з лікарем. Там проводять всі щеплення згідно календаря тої країни, куди людина поїхала. А ми беремо дані.

— Чи відрізняються календарі щеплень у різних країнах?

— Відрізняються. Але основні види: кашлюк, дифтерія, правець, кір, паротит, — скрізь роблять вакцинацію.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень