A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

10 порад від психолога Юлії Сведлової

Дата: 15.12.2023 20:52
Кількість переглядів: 28

Принцип «з понеділка візьмуся» може стосуватися і сподівань на Новий рік. «От у наступному році я зроблю все і буду розумніший!»

До всіх своїх планів, а також чужих порад «як зробити правильно» варто ставитися спокійно і розважливо. Чуда не станеться від самої тільки зміни дат. Але символічний поріг року — хороша нагода щось змінити у своєму житті.

 

 

 

 

 

 

Віддайте борги

Це не магічний спосіб уникнути боргів у новому році. Це побажання для тих, хто не вміє дати лад своїм фінансам: постарайтеся віддати борги, якщо є з чого.  Ви маєте відповідати за себе (а тим більше якщо за сім’ю). А якщо не маєте змоги їх віддати, то порахуйте, як вам треба жити у наступному році, аби зменшувати боргову залежність.

Наведіть лад у домі

Звісно, всі стараються прикрасити помешкання до свят – на те вони і свята, щоб було гарно! Але йдеться не про це (не виключно про це). Новий рік — це чудова нагода, психологічний трамплін, аби нарешті зібратися з силами і викинути непотрібне. Старий порізнений щербатий посуд, непотрібний одяг, макулатуру, поламані прилади «може, колись руки дійдуть» і так далі. Роззирніться по своєму дому і усвідомте: якщо ви за минулі п’ять чи десять років цього не носили/ не використовували/ так і не полагодили, то воно вам просто непотрібне. Заодно можете розвідати, чи немає у вашій місцевості пункту благодійної допомоги, де завжди може знадобитися посуд і одяг.

Подякуйте

Кінець року — гарна нагода виразити вдячність рідним та друзям. Призначте для цього зустріч, зателефонуйте чи напишіть. Подякуйте за турботу, допомогу, зустрічі, позитивні моменти. Ваша вдячність подарує радість іншим. Д

Відпустіть образи

Якщо тримаєте образи — відпустіть їх. Якщо посварилися — примиріться, забудьте старі конфлікти. Не варто нести мішок претензій і недомовленостей у наступний рік. Попросіть вибачення при особистій зустрічі. Якщо це важко зробити тет-а-тет — зателефонуйте, напишіть повідомлення.

Проведіть свій ідеальний день

Перед новорічними та різдвяними святами потрібно відпочити. Проведіть один день собі в задоволення. Ви можете не вставати з ліжка,  дивитися улюблені фільми чи відвідати салон краси. Зробіть перед Новим роком те, що хотіли, чого боялися або не могли зробити.

Зустріньтеся з тими, кого давно не бачили

У вирі щоденних турбот не завжди залишається час на друзів чи знайомих. Варто ще до Нового року звільнити хоча б один день і присвятити його найближчим і найріднішим людям. Зателефонуйте і призначте зустріч. Розмови за чашкою кавою чи прогулянка святковим містом із близькими принесуть гарні емоції. Якщо всі заклопотані й часу бракує — обов’язково домовтеся про святкування Нового року, коли він уже настане! І так ви почнете свій новий рік життя із хороших планів.

Виконайте власне бажання

Не відкладайте своїх мрій і бажань на потім. Ви давно хочете змінити зачіску, купити светр або окуляри віртуальної реальності? — зробіть це. Тривалий час планували сходити у кіно чи театр — купіть квиток на найближчий сеанс. Не чекайте, що хтось інший виконає ваші бажання. Вам під силу зробити це самостійно.

Подумайте про подарунки

Не відкладайте купівлю новорічних подарунків до останнього. Заздалегідь складіть список необхідного і робіть шопінг у власне задоволення. Тоді не доведеться у прямому сенсі бігати по магазинах та різдвяних ярмарках. Звісно, не варто купувати ті самі анекдотні шкарпетки. Тому набагато краще буде власноруч підписати вітальну листівку і спромогтися на щирі слова, аніж замінювати увагу купленим абичим.  А також: не забудьте купити подарунок для себе!

Підведіть підсумки року

Напишіть на аркуші паперу всі досягнення та провали у році, що минає. Похваліть себе за досягнення та успіхи. З провалів — винесіть урок. Це досвід, хоч і негативний. Будьте вдячні за все, що отримали або з чим попрощалися. Найкраща нагода для підведення таких підсумків — новорічні чування з опівнічною Месою, адорація, молитва у спільноті (всією сім’єю також — хіба обов’язково сидіти перед телевізором? Чи не краще бути перед Ісусом?).

Складіть план на майбутній рік

Один із важливих пунктів, які варто зробити до Нового року, — написати плани на 2024-й. Ви можете скласти як швидко здійсненні плани — запис на курси з іноземних мов чи у спортзал, так і масштабні — зміна роботи чи подорож в іншу країну. Тільки розважте добре, чи вам «чогось хочеться», чи ви чогось насправді хочете. Не варто зупинятися на бажаннях «мені би хотілося, щоб». Плануйте те, що для вас реальне. Навіть якщо ваш план на наступний рік міститиме два принципово важливі пункти — це вже План, і його можна виконувати. Краще два, але виконані, аніж десяток чи три десятки, від яких залишиться гіркота несповненості. А якщо ви не знаєте, чого насправді хочете, то почніть наполегливо молитися про розпізнання волі Божої у вашому житті. І коли дістанете відповідь — не відступайте!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень