A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

В НАШ ЧАС ВСЕ ЧАСТІШЕ МОЖНА ПОЧУТИ ПРО ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ. ТАК ЩО Ж ВОНО ТАКЕ І ЯК ЙОМУ ДАТИ РАДУ?

Дата: 15.08.2023 21:44
Кількість переглядів: 12

В НАШ ЧАС ВСЕ ЧАСТІШЕ МОЖНА ПОЧУТИ ПРО ПРОФЕСІЙНЕ ВИГОРАННЯ. ТАК ЩО Ж ВОНО ТАКЕ І ЯК ЙОМУ ДАТИ РАДУ?
У професійного вигорання є три основні компоненти: 
1. Емоційне виснаження.
2. Зменшення ентузіазму та мотивації щодо праці, відсторонення.
3. Розвиток негативного сприйняття та невдоволення щодо праці, своєї продуктивності, клієнтів, колег тощо.

 

 

 

 

 

 


ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ВИГОРАННЯ? На нього впливають фактори, пов’язані з роботою, індивідуальні характеристики особи, наприклад, певні люди мають більшу схильність до цього, чи занадто високі вимоги до себе. Наявність/відсутність ресурсів підтримки.
ФАКТОРАМИ СТРЕСУ НА РОБОТІ МОЖУТЬ БУТИ: перевантаження, зв'язок з цінностями, їх неспівпадіння, умови праці, стрес у стосунках на роботі, прстійна зайняність на роботі, графік роботи і т.д.
ЩО РОБИТИ?  Вигорання – це стан, а не психічний розлад. Однак системні проблеми потребують системних рішень, які залежать від різних факторів.
 
Правило №1. Власна безпека перш за все. (Або вигорання «ні!»).
Правило №2. Основний внутрішній захист від вигорання – любов. (Або розроганню так!).
Дві ключові стратегії: збільшувати насолоду від роботи. Покращувати вміння регулювати витрати/поповнення енергії.
Робота є насолодою: коли ми її любимо, вона має сенс, вона цікава, творча, ми робимо її майстерно, вона приносить добрі плоди і винагороди, навантаження є достатнє, ми розвиваємося у ній, маємо добрі умови праці, ми працюємо в добрій команді.
Правило №3. Навантаження має відповідати рівню можливостей, компетентностей, підтримки і загалом вимог інших сфер життя.
Правило №4. Важливо моніторити, в якій ви зоні: зеленій, жовтій, червоній?
Правило №5. Регулярне поповнення енергії та відновлення. (Важливо відновлюватися в жовтій зоні, а в червоній вже починати діяти!)
Секрети. Важливі не лише вихідні, чи відпустка , а кожен день. Життя в майндфулнес: секрет тут і тепер. Зв'язок з природою. Живитись з невичерпних джерел. Зв'язок з власною системою цінностей та віри.
Правило №6. Якщо ми знаємо усі попередні правила, але все рівно маємо проблеми з вигоранням, можливо, проблеми у сфері психічного здоров’я.
Важливість доброї перспективи і «філософії» ставлення до праці та життя. Змінювати те, що можеш змінити; концентрувати зусилля на тому, що дає результат; приймати те, що змінити не можна; робити те, що можеш, з любов’ю, наскільки можеш добре; розуміти і приймати неминучість проблем, труднощів; співпрацювати і підтримувати інших.
Правило №7. Велике щастя бути в мережі добрих стосунків – сім’ї, дружби, команди, спільноти, де є взаємна відповідальність, підтримка і допомога.
Бажаю кожному бути в гармонії з собою своїми колегами та отримувати задоволення від кожного дня. Бо коли ми щасливі  в усіх сферах життя, тоді ми здорові і фізично і емоційно! Тож будьте здорові.

Інформацію надала для медичних працівників психолог Юлія Свердлова


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень