A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

Аналізи

Дата: 28.08.2023 23:44
Кількість переглядів: 103

Понад 36,6 млн е-направлень на аналізи у 2023 році виписали лікарі для пацієнтів за Програмою медичних гарантій. Понад 26 млн е-направлень виконані, і це означає, що пацієнти пройшли лабораторну діагностику. Попри це, залишається багато міфів, що ❌всі аналізи - платні, ❌платні аналізи для медогляду дітей. Інший міф стосується того, ❌пацієнти вважають, що лікар має виписати е-направлення на всі аналізи, які вони хочуть зробити. Наголошуємо: вся ця інформація не відповідає дійсності.

✅Всі аналізи є безоплатними для пацієнтів, якщо лікар видав електронне направлення. Хоча окремого пакету в Програмі медичних гарантій під назвою “Аналізи” не має, майже кожним з пакетів передбачено певний перелік лабораторних обстежень - відповідно до специфіки надання медичної допомоги.

❗ Наприклад, у центрі надання первинної медичної допомоги можна зробити аналізи, що входять до переліку безоплатних медичних послуг за пакетом “Первинна медична допомога” - загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; рівень глюкози у крові; загальний рівень холестерину та ін.

❗Майбутня мама може зробити усі призначені гінекологом аналізи безоплатно в жіночій консультації, яка має договір за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”.

❗Також покриває проведення аналізів, які необхідні для отримання якісної діагностики та лікування, пакет “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах”. Певні аналізи передбачені у пакетах з лікування онкологічних захворювань, лікування туберкульозу тощо.

✅Всі аналізи є безоплатними, якщо пацієнт перебуває в стаціонарі, планово чи екстрено. Направлення на аналізи не потрібно. Всі необхідні обстеження входять у безоплатний пакет послуг у стаціонарі.

✅Проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років передбачено пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах”. Зазвичай при медогляді дитина має здати аналіз крові на гемоглобін. Це - безоплатно, з направленням сімейного лікаря.

✅Електронне направлення на аналізи виписує лікуючий лікар – або лікар первинної ланки, або вузький спеціаліст, і тільки якщо це потрібно для встановлення діагнозу або призначення лікування. Пацієнт не може вимагати направлення на аналізи за власним бажанням. Звернення пацієнтів без направлення може бути платним. Оплата має здійснюватися у вигляді офіційних платежів за тарифами, які затверджені органом місцевого самоврядування, що є власником закладу охорони здоров’я.

❗Також зверніть увагу, направлення на аналізи виписує той лікар, який призначає ці обстеження. Тобто якщо лікуючий лікар під час консультації призначає пацієнтові певні обстеження, то він має створити на них відповідне електронне направлення, а не повинен відправляти пацієнта за направленням до сімейного лікаря.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень