Поговорімо про ВІЛ і спробуємо прояснити, як цей вірус може відчуватися й проявлятися в організмі.
Буває, відчувши слабкість, або підвищення температури ви звертаєтесь по допомогу до інтернету? І знаходите у себе найрізноманітніші захворювання — від онкології до ВІЛ. Схожі прояви — ще не діагноз, і навпаки — відсутність симптомів не означає, що людина абсолютно здорова.
ВІЛ завжди супроводжується яскравими симптомами
Багато людей можуть мати ВІЛ і добре почуватися. Захворювання може розвиватися непомітно, протягом багатьох років. Симптоми залежать від стану імунної системи, хронічних захворювань, віку, статі тощо. Відсутність симптомів не виключає можливість ВІЛ.
Існує «типовий» зовнішній вигляд людей з ВІЛ
ВІЛ не впливає на зовнішність. Втрата ваги, слабкість, блідість шкіри можуть бути як проявами ВІЛ, так й інших станів та захворювань. Неповноцінне харчування, стрес, хвороби шлунково-кишкового тракту можуть змінювати вигляд людини.
Якщо тести на ВІЛ негативні, то я точно здоровий/здорова
Тести на ВІЛ можуть бути негативними протягом перших трьох місяців після інфікування, коли організм ще не встиг виробити антитіла. Тому рекомендується один-два рази на рік проходити профілактичне тестування на ВІЛ.
Наявність схожих симптомів ще не означає, що у вас є ВІЛ. Тестуватись та знати, що ви здорові, краще, ніж гуглити й тривожитись. Тож зверніться до сімейної лікарки чи лікаря, протестуйтесь і зекономте час на пошуку симптомів в інтернеті.