A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

Поговорімо про ВІЛ і спробуємо прояснити, як цей вірус може відчуватися й проявлятися в організмі.

Дата: 15.08.2023 22:59
Кількість переглядів: 2

Буває, відчувши слабкість, або підвищення температури ви звертаєтесь по допомогу до інтернету? І знаходите у себе найрізноманітніші захворювання — від онкології до ВІЛ. Схожі прояви — ще не діагноз, і навпаки — відсутність симптомів не означає, що людина абсолютно здорова.

 

 

😏 ВІЛ завжди супроводжується яскравими симптомами

Багато людей можуть мати ВІЛ і добре почуватися. Захворювання може розвиватися непомітно, протягом багатьох років. Симптоми залежать від стану імунної системи, хронічних захворювань, віку, статі тощо. Відсутність симптомів не виключає можливість ВІЛ.

😳 Існує «типовий» зовнішній вигляд людей з ВІЛ

ВІЛ не впливає на зовнішність. Втрата ваги, слабкість, блідість шкіри можуть бути як проявами ВІЛ, так й інших станів та захворювань. Неповноцінне харчування, стрес, хвороби шлунково-кишкового тракту можуть змінювати вигляд людини.

🧐 Якщо тести на ВІЛ негативні, то я точно здоровий/здорова

Тести на ВІЛ можуть бути негативними протягом перших трьох місяців після інфікування, коли організм ще не встиг виробити антитіла. Тому рекомендується один-два рази на рік проходити профілактичне тестування на ВІЛ.

👩‍⚕️ Наявність схожих симптомів ще не означає, що у вас є ВІЛ. Тестуватись та знати, що ви здорові, краще, ніж гуглити й тривожитись. Тож зверніться до сімейної лікарки чи лікаря, протестуйтесь і зекономте час на пошуку симптомів в інтернеті.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень