A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

Правила безпеки під час ядерного вибуху

Дата: 10.04.2022 21:36
Кількість переглядів: 9

Звісно, ми сподіваємося, що ці правила нікому в житті не знадобляться, але все ж на замітку.

Правила безпеки під час ядерного вибуху 

Сподіваємося, що вам ці правила не знадобляться. Але краще буде освідомленим у будь-якій ситуації в наш час. Бережіть себе та близьких! 

Почувши протяжний сигнал сирени, знай, що для укриття в безпечному місці у тебе є близько 10 хвилин. 

Якщо ти живеш в Харкові чи Києві - сховайся в підземці метрополітену.

 Якщо ви залишаєтесь вдома, найкращим же місцем для схованки вдома буде ванна кімната. Підвал теж підійде, але варто пам’ятати, що все складеться добре, якщо цей підвал буде хоча б в одному кілометрі від епіцентру, інакше, будівля може просто-таки завалитися вам на голову.

 Якщо ви опинилися на вулиці - найкращий варіант врятуватися від ядерного вибуху – зістрибнути в кювет у далекої від вибуху сторони дороги. В крайньому разі, можна просто кинутися на землю обличчям донизу, головою від вибуху, засунувши руки під тіло. Якщо є капюшон, натягніть його на голову у падінні.

Якщо ти перебуваєш далеко від будь-яких бомбосховищ і підвалів або просто почав панікувати, сховайся в будь-якому будинку або за кам'яною стіною, закрий голову руками й відкрий рот.

Запам'ятай: ні в якому разі не дивися на вибух, навіть якщо ти знаходишся далеко від епіцентру. Ти можеш осліпнути від спалаху.

Якщо в момент ядерного вибуху ти перебував у бомбосховищі, то залишайся в ньому ще кілька днів. Вже через 3-4 дні, особливо небезпечні радіоактивні речовини знизять свою убивчу дію. Чим довше ти будеш ховатися в притулку, тим більше шансів залишитися живим і здоровим.

Ще одним обов’язковим елементом виживання є ліки. При собі необхідно мати: 

- калій йодид (від накопичення радіації в щитоподібний залозі)
- латран
- йод
- фероцин

Все це допоможе вивести з організму радіацію. Варто не забувати про засоби захисту дихальних шляхів, хоча б звичайна марля, шарф або ганчірка.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень