A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

5 питань про сімейного лікаря

Дата: 24.01.2022 11:19
Кількість переглядів: 19

П’ять питань про сімейного лікаря 

1⃣  Що входить у перелік безоплатних послуг у сімейного лікаря для пацієнта з декларацією ?
 
Пацієнти з декларацією можуть розраховувати отримати у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра такий обсяг безоплатних медичних послуг:
➡ динамічне спостереження за станом здоров’я, в тому числі - із діагностованими хронічними захворюваннями;
➡ діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних і фізіологічних станів;
➡ вакцинацію дітей і дорослих за Національним календарем щеплень;
➡ направлення до вузьких спеціалістів;
➡ електронні рецепти на  «Доступні ліки» та інсулін - за наявності складенТоого ендокринологом плану лікування пацієнта;
➡ такі аналізи як загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, вимірювання рівня глюкози та холестерину. Але при необхідності лікар створить направлення на інші аналізи чи обстеження. Пацієнт їх отримає також безоплатно, але в межах іншого медичного пакету;  
➡ вимірювання тиску, ваги, зросту, окружності талії, електрокардіограму; 
➡ швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити, коронавірусну хворобу.
Весь перелік можна переглянути у Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженим Наказом Моз №504 ➡ https://bit.ly/3Ir4DNm 
Також відповідно до Стандарту медичної допомоги “Коронавірусна хвороба” пацієнти із легкою та середньої тяжкості формами захворювання на COVID-19, які не мають показань до госпіталізації, лікуються в амбулаторних умовах під наглядом свого сімейного лікаря. 

2⃣  В яких випадках пацієнт із туберкульозом може лікуватися у сімейного лікаря ?

Пацієнти з діагнозом туберкульоз, які вже не виділяють мікобактерію і, отже, не становлять загрози для оточення, можуть отримувати безоплатну медичну допомогу за пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей з туберкульозом на первинному рівні медичної допомоги». Підставою для надання такої послуги безоплатно є встановлений у пацієнта відповідний діагноз та план лікування, створений лікарем-фтизіатром. 
Надавати таку послугу безоплатно можуть лікарі тих закладів первинки, що уклали договір з НСЗУ на надання відповідних послуг із лікування туберкульозу. 

3⃣  Який термін дії декларації з лікарем ?

Декларації, укладені після 23 березня 2018 року, не мають терміну дії. 
Якщо пацієнт вирішив змінити лікаря й уклав декларацію з іншим фахівцем, попередня декларація анулюється автоматично. Також автоматично анулюється декларація із педіатром, коли пацієнту виповнюється 18 років. В такому випадку при досягненні повноліття пацієнт має укласти декларацію з новим фахівцем - сімейним лікарем або терапевтом. 
Декларація автоматично припиняє дію, якщо припинив діяти медичний заклад, в якому працює лікар (або призупинено ФОП), у разі смерті лікаря або пацієнта та якщо лікар припинив трудові відносини із закладом, в якому укладена декларація.
Якщо декларація була укладена до 23 березня 2018 року, вона мала термін дії до 1 січня 2020 року. Пацієнтам, що уклали декларацію до цієї дати, потрібно укласти нову, якщо вони досі цього не зробили. 

4⃣  Чи може лікар відмовити в укладенні декларації і що робити пацієнту у такому випадку ?

Лікар не має права відмовляти в укладенні декларації пацієнту через вік, стать, соціальний статус, історію хвороб, національність тощо.
Проте лікар має право відмовити, якщо він досягнув оптимального ліміту декларацій. У терапевтів – це 2000 декларацій, у сімейних лікарів – 1800, у педіатрів – 900, якщо лікар працює на повну ставку. 
Якщо в медичному закладі є лікарі, які ще не досягли ліміту декларацій, але пацієнту відмовляють у підписанні, слід звернутися до керівника закладу. Якщо таким чином питання не вирішується – слід звернутися до власника цієї лікарні, місцевої влади, а також до місцевого департаменту охорони здоров’я. Якщо і це не допомогло: електронна пошта НСЗУ info@nszu.gov.ua або фізична адреса м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19. Індекс 04073.
Крім того, пацієнт може пошукати поруч інший заклад. Наприклад, приватний центр або лікаря-ФОП, які працюють за договором з НСЗУ. Знайти заклади, що підписали договори з НСЗУ, та перевірити кількість укладених з лікарем декларацій можна на сайті НСЗУ https://bit.ly/3GS2Sbl. Або запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. 

5⃣  Які ліки можна отримати пацієнту з хронічними захворюваннями за електронним рецептом від сімейного лікаря безоплатно ? 

Сімейний лікар може виписати електронний рецепт на препарати проти серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми в рамках програми “Доступні ліки”. Також сімейний лікар має право виписувати рецепт на ліки від нецукрового діабету та інсуліни, якщо пацієнт раніше звертався до ендокринолога і той вже склав для нього план лікування. 
Такі ліки доступні для пацієнтів безоплатно або з невеликою доплатою в рамках програми реімбурсації. Посилання на актуальний перелік ліків, що можна отримати за електронним рецептом безоплатно або з невеликою доплатою, є на сайті НСЗУ https://bit.ly/3g1NCND.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень