A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне підприємство
"Первомайський міський центр
первинної медико-санітарної допомоги"
Первомайської міської ради

Яку безоплатну медичну допомогу та ліки можуть отримати пацієнти із астмою?  

Дата: 20.12.2021 14:25
Кількість переглядів: 42

Роз’яснення НСЗУ 11.12.2021

  •  Бронхіальна астма - це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке призводить до труднощів з диханням. Проявляється рецидивуючими симптомами свистячого дихання, скутістю у грудній клітці, кашлем, задишкою і можливим розвитком нападів задухи. Від бронхіальної астми страждають як дорослі, так і діти. Дуже важливо обрати сімейного лікаря та перебувати під наглядом такого фахівця.
  • Супровід та спостереження пацієнта з астмою здійснює лікар первинної медичної допомоги. Щоб отримати послугу безоплатно, потрібно звернутись до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким укладена декларація. Також цей медичний фахівець призначає лікування, направляє до вузьких спеціалістів та на додаткові обстеження за потреби.

Наприклад, якщо пацієнту з астмою потрібна спеціалізована допомога алерголога, пульмонолога або іншого фахівця, її можна отримати безоплатно за електронним направленням, яке випише сімейний або лікуючий лікар.

З електронним направленням пацієнт може звернутись до будь-якого закладу, який уклав договір з НСЗУ за напрямком «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована допомога» та має відповідного фахівця.

  •  Також у пацієнта є можливість отримувати препарати для лікування бронхіальної астми за програмою “Доступні ліки” - безоплатно або з доплатою. До актуального Реєстру лікарських засобів https://bit.ly/3pNK4mk наразі входять 16 лікарських засобів для лікування бронхіальної астми. З них 6 українці можуть отримати повністю безоплатно, 10 - з доплатою.

Щоб отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою, потрібен електронний рецепт. Його виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр. Пацієнт із встановленим діагнозом може навіть отримувати електронний рецепт без особистого відвідування лікаря. Але дистанційний формат комунікацій потрібно узгодити заздалегідь.

З електронним рецептом потрібно звернутись до будь-якої аптеки, яка співпрацює з НСЗУ за програмою “Доступні ліки”. Наразі в Україні таких аптек понад 11 600.

Адреси закладів є на сайті НСЗУ на інтерактивній карті “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” в розділі https://bit.ly/3dGhlug. Також адресу найближчої аптеки можна дізнатись за номером 16-77.

Крім того, аптеки мають наліпки на дверях “Тут є Доступні ліки”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень